Ekstremalny megacar o przestronnym i praktycznym wnętrzu

Gemera pomieści wygodnie cztery dorosłe osoby oraz posiada miejsce na bagaż podręczny, co oznacza, że emocje z jazdy megacarem Koenigsegg można dzielić z rodziną i przyjaciółmi.

Pojęcie nazwy Gemera to połączenie dwóch szwedzkich słów – „ge” ​​(dawać) i „mera” (więcej) oznacza „dawać więcej”. Odpowiednia nazwa dla samochodu, w którym postawiono na funkcjonalność nie pozbawiając go niczego, co czyni go prawdziwym megacarem.

Nie często można powiedzieć, że powstała nowa kategoria samochodów. Ale w przypadku Gemery trzeba w to uwierzyć – Mega-GT.

Koenigsegg Gemera powstanie tylko w 300 egzemplarzach.

 

Najwyższa wydajność

Pomimo miejsca dla aż czterech osób, Gemera z łatwością przewyższa wydajnością większość dwumiejscowych megacarów, zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Gemera to rodzinne wycieczki w komforcie, stylu i bezpieczeństwie z niespotykanymi dotąd osiągami.

Dzięki mocy wynoszącej 1,27 MW i momentowi obrotowemu 3500 Nm Gemera przyspiesza od 0 do 100 km/h w 1,9 sek. i do 400 km/h w rekordowym tempie.

Gemera ma najbardziej niesamowity dźwięk z 3-cylindrowego silnika, jaki kiedykolwiek istniał.

 

Mały przyjazny olbrzym (Tiny Friendly Giant - TFG)

Gemera zapewnia łączną moc 1700 KM lub 1,27 MW z trzech silników elektrycznych – po jednym o mocy 500 KM i 1000 Nm na każde tylne koło i trzeciego na wale korbowym, wytwarzającego dodatkowe 400 KM i 500 Nm do napędzania kół przednich. Suma osiągów tych trzech silników daje 1400 KM łącznej mocy – lub 1100 KM gdy pracują razem.

TFG to progresywne spojrzenie na układy napędowe jutra. TFG oferuje lżejsze, bardziej wydajne rozwiązanie „od kołyski do grobu” w porównaniu z jakimkolwiek wcześniejszym silnikiem spalinowym. W połączeniu z elektryfikacją można argumentować, że Gemera jest czystsza niż samochód elektryczny dalekiego zasięgu, dzięki zastosowaniu technologii spalania nowej generacji, zaprojektowanej z myślą o odnawialnych paliwach ciekłych nowej generacji, połączonej z silnikami elektrycznymi i niewielkimi akumulatorami.

 

Podłączony do przyszłości

Wyposażona w trzy silniki elektryczne Gemera może jechać całkowicie cicho do 300 km / h, a mocny akumulator 800 V zapewnia sam w sobie zasięg do 50 km.

Cisza w trybie EV maskuje prawdziwy okrzyk bojowy Gemery. Kiedy TFG jest aktywowany, a pedał gazu uderza w podłogę, Gemera ożywa z hałaśliwym rykiem, znikając za horyzontem.

Rozstaw osi 3000 mm zapewnia niespotykany komfort i stabilność na wprost. Skrętne tylne koła zapewniają ​​Gemerze zwinność i promień skrętu charakterystyczny dla mniejszych samochodów. Przy dużej prędkości skrętne tyle koła zapewniają jeszcze lepszą kontrolę kierunku.

 

Bezpieceństwo przede wszystkim

Gemera to jeden z najbezpieczniejszych megacarów na świecie. Ma bardzo mocną skorupę z włókna węglowego, sześć inteligentnych poduszek powietrznych, kontrolę stabilności, TC, ABS i ADAS 2.5. W zakresie bezpieczeństwa nie brakuje mu więc niczego.

Wszystkie koła skrętne, napęd obie osie oraz wektorowanie momentu obrotowego na wszystkie koła dają Gemerze maksymalne możliwości zaoferowania bezpiecznej, stabilnej i ekscytującej jazdy. ISOFIX jest dostępny dla obu tylnych siedzeń.

KOENIGSEGG GEMERA.

PIERWSZE NA ŚWIECIE MEGA GT.

 

Silnik i układ napędowy

Jak to działa

System Freevalve w TFG oferuje wyjątkową możliwość niezależnego sterowania zaworami dolotowymi i wydechowymi. W zależności od potrzeby i aktualnego obciążenia silnika otwarcie i zamknięcie każdego dolotu lub wydechu można indywidualnie regulować. System może „zadecydować”, jak obsługiwać zawory w zależności od warunków jazdy – jaką kombinację zastosować, aby zmaksymalizować osiągi, zminimalizować zużycie paliwa lub regulować emisje. Freevalve pozwala na większy stopień kontroli nad silnikiem, co z kolei zapewnia znaczne korzyści dla środowiska i osiągów.

Zmniejszenie zużycia paliwa

TFG ma szacowane zużycie paliwa o 15 – 20% mniejsze niż typowy nowoczesny czterocylindrowy dwulitrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem i zmiennym wałkiem rozrządu.

Czystsze spaliny

Tradycyjne silniki spalinowe z wałkami rozrządu wydzielają większość zanieczyszczeń podczas pierwszych około 20 sekund zimnego rozruchu z powodu zimnych cylindrów, zimnych katalizatorów i słabego mieszania paliwa na biegu jałowym.

Ulepszona zdolność pracy z różnymi rodzajami paliwa

Paliwa alkoholowe maksymalizują wydajność, ponieważ zapewniają więcej wewnętrznego efektu chłodzenia i mają wyższą liczbę oktanową w porównaniu do benzyny. Jednak są one trudniejsze do odparowania niż benzyna na zimno. Dlatego podczas silnych mrozów do alkoholu dodaje się benzynę, aby rozwiązać problem.

Poprawiona wydajność

System Freevalve TFG umożliwia pełną kontrolę nad cyklem spalania. Żaden inny system zmiennego sterowania zaworami nie zapewnia takiego poziomu kontroli i niezawodności.

Zawory dolotowy i wydechowy można otwierać i zamykać pod dowolnym kątem wału korbowego i na dowolnej wysokości podnoszenia. Ta elastyczność pozwala TFG zapewnić niskie zużycie paliwa i wartości emisji, a jednocześnie zapewnia ogromny moment obrotowy i moc.

Precyzyjna wydajność dzięki sztucznej inteligencji (AI)

Istnieje wiele zmiennych wpływających na działanie silnika spalinowego (ICE). Obejmują one złożoność osiągnięcia maksymalnej wydajności, wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa przy minimalnym zużyciu paliwa, emisji, rozmiarze i koszcie.

Zastosowanie systemu Freevalve umożliwia ICE osiągnięcie zupełnie nowego poziomu. System Freevalve tworzy o wiele więcej zmiennych do rozważenia i dostrojenia. Mogą to być emisje NOx, CO2, zużycie paliwa, HC / NMOG, moc i moment obrotowy – wszystkie konkurujące o pierwszeństwo w cyklu pracy silnika.

 

Design

Gemera łączy w sobie ekscytujące cechy dwumiejscowego megacara z silnikiem umieszczonym centralnie i praktycznością czteromiejscowego samochodu z większą przestrzenią bagażową – co oznacza, że ​​doświadczeniem megacara Koenigsegga można teraz dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Jako Mega-GT i pierwszy czteromiejscowy samochód Koenigsegga, Gemera oznacza nową, rewolucyjną kategorię pojazdów, z dopasowanym do niej innowacyjnym projektem samochodowym.

 

Wnętrze

Gemera to prawdziwie czteromiejscowy samochód, w którym tylne i przednie siedzenia są równie wygodne.

Dzięki brakowi słupków, kabina Gemera jest praktycznie pozbawiona przeszkód dla pasażerów z przodu i z tyłu, aby wsiadać i wysiadać, bez konieczności przesuwania przednich siedzeń w celu wsiadania i wysiadania z tyłu.

Osiem uchwytów na kubek – dla każdego po jednym na zimne i na ciepłe napoje.

Kierownica z poziomym ekranem graficznym pośrodku i dotykowymi przyciskami po obydwu stronach.

 

Nadwozie

Istota megacara jest oczywista na zewnątrz, ale fakt, że jest to samochód czteromiejscowy, jest całkowitym zaskoczeniem, gdy gigantyczne drzwi się otwierają.

Kamera cofania zastąpiła lusterka boczne.

Zamontowane na górze, tytanowe wydechy Akrapovič pozostawiają ogromne wrażenie pod względem wyglądu i dźwięku.

Wloty i wyloty powietrza wbudowane w reflektory i tylne światła.

 

Specyfikacja

 • Napęd
 • Przeniesienie napędu
 • Podwozie

Napęd

SILNIK SPALINOWY (ICE)

 • Koenigsegg Tiny Friendly Giant Twin Turbo Freevalve 3-cylindrowy silnik spalinowy (ICE) z suchą miską olejową
 • Kompresja: 9,5:1
 • Średnica cylindra: 95 mm, skok tłoka: 93,5 mm
 • Sterowanie spalaniem w pętli zamkniętej z czujnikiem ciśnienia w cylindrze
 • 440 kW (600 KM) przy 7500 obr./min, limit obrotów: 8500 obr./min
 • Moment obrotowy: 600 Nm w zakresie 2000-7000 obr./min
 • ICE umieszczony centralnie i wraz z jednym silnikiem elektrycznym (E-motor), poprzez wał napędowy napędza przednią oś.
 • Waga silnika: 70 kg

 

SILNIKI ELEKTRYCZNE

 • Trzy silniki elektryczne: po jednym na każde tylne koło o mocy 500 KM i 1000 Nm każdy oraz jeden silnik elektryczny (E-motor) na wale korbowym o mocy 400 KM i 500 Nm do napędzania przednich kół (razem z ICE)

 

ZARZĄDZANIE SILNIKIEM

 • Moduł sterujący silnika Koenigsegg
 • Możliwość stosowania paliwa typu flex, w tym E100, metanolu i paliwa solarnego
 • Jednoiskrowy układ zapłonowy o dużej mocy z detekcją jonów na świecy

 

MOC

 • Całkowita moc: 1700 KM
 • Całkowity moment obrotowy: 3500 Nm
 • Maksymalny moment obrotowy koła: 11 000 Nm przy 4000 obr./min silnika spalinowego
 • 1100 KM łącznej mocy elektrycznej (licząc oddzielnie silniki elektryczne – 1400 KM)

 

ZASIĘG

 • Zasięg tylko na silniku spalinowym: do 950 km
 • Zasięg tylko na silnikach elektrycznych: do 50 km
 • Całkowity zasięg: do 1000 km

Przeniesienie napędu

OŚ PRZEDNIA

 • Umieszczona na środku przekładnia Koenigsegg ICE + E-motor Hydracoup Direct Drive napędzająca przednią oś. Przednia oś ma możliwość wektorowania momentu obrotowego i może zostać odłączona w celu oszczędzania energii w trybie tylko EV

 

OŚ TYLNA

 • Niezależne silniki elektryczne z niezależnymi przekładniami umożliwiającymi wektorowanie momentu obrotowego i rewers. Tylne koła są wyposażone w mokre sprzęgła, pozwalające odłączyć je w trybie maksymalnego zasięgu.

Podwozie

PODWOZIE

 • Nadwozie z włókna węglowego – sztywność od koła do koła – 40 KNm
 • Przednie i tylne aluminiowe ramy pomocnicze
 • Regulowane i lekkie stabilizatory przednie i tylne
 • Zrobotyzowana hydraulicznie regulowana wysokość jazdy z przodu i z tyłu

Galeria